Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą programową!

651

CHUSTONOSZENIE

Zapraszam na konsultacje indywidualne, warsztaty. Oferuję prezentacje i pogadanki w szkołach rodzenia oraz na eventach kierowanych do przyszłych rodziców i młodych rodziców.

chusty shantala1

Podczas konsultacji indywidualnych odbywających się w domu rodziców dobieramy wiązanie/wiązania odpowiednie do wieku dziecka i zgodne z preferencjami rodziców oraz odpowiednią chustę/nosidło miękkie. Konsultacja obejmuje mini-wykład, pogadankę i praktyczną naukę wiązań – z przodu, na plecach lub na biodrze – w zależności od wieku i etapu rozwojowego dziecka. Rodzice mają możliwość wypróbowania chust o różnych długościach, splotach, z różnymi domieszkami. Przed podjęciem próby zachustowania maluszka, mają możliwość opanowania wiązań na specjalistycznych dociążonych lalkach dedykowanych nauce chustonoszenia.

Kasia i Lenka

Czas trwania konsultacji indywidualnej: 2h. Koszt 130 pln (w domu rodziców na terenie Zielonej Góry), dojazd do miejsc położonych powyżej 10 km od centrum rozliczamy indywidualnie.

Koszt konsultacji wraz z wypożyczeniem chusty na 1 tydzień 140 pln.

Dobór chust i nosideł miękkich dla siedzącego dziecka, instruktaż zakładania chusty elastycznej lub chusty kółkowej, 1 h 80 pln.

IMG_9417Warsztaty organizowane są w grupach z udziałem 4-6 dzieci. Czas trwania 2-2,5h. Koszt 60 pln jeden rodzic z dzieckiem, 90 pln dwoje opiekunów z dzieckiem (wymagany zadatek 30 pln).

 

 

Warsztaty odbywają się w piątki g. 12:00 oraz soboty w Centrum Bliskości Zielona Góra. Jest możliwość organizacji zajęć dla chętnej grupy także w Szkole Rodzenia Ksenia. Aktualny terminarz na Facebooku – Nowoczesne Rodzicielstwo oraz Centrum Bliskości.

 

 

 

Prowadzę zajęcia również w szkole rodzenia OAZA w Sulechowie, szkole Czas Narodzin w Żaganiu i szkole rodzenia Joanny Lehmann w Babimoście.

 

swiadoma mama3

MASAŻ SHANTALA

Masaż Shantala jest techniką masażu wywodzącą się z Indii. Regularne masowanie dziecka wspomaga jego rozwój i buduje kompetencje rodzica w kontakcie z maluchem.

IMG_fo

DLACZEGO WARTO MASOWAĆ?

Masaż odpowiada na potrzebę bliskości z matką/rodzicem, która w pierwszych miesiącach życia jest jedną z podstawowych potrzeb niemowlęcia. Dotyk jest pierwszym zmysłem, który rozwija się u niemowlęcia, więc masaż ma pozytywny wpływ na dziecko. Poza tym:- uspokaja- wspomaga trawienie

– łagodzi kolki

– pozwala dziecku poznać własną cielesność

– dotlenia, poprawia krążenie w kończynach

– pobudza układ limfatyczny, a tym samym wzmacnia odporność

– ułatwia zasypianie

– relaksuje malucha

– odpręża rodzica

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO MASAŻU?

Nakarm dziecko na 30-40 minut przed masażem.

Ogrzej pomieszczenie do ok. 23 stopni, tak by rozebrane dziecko czuło się komfortowo.

MasazMini

Przygotuj olejek do masażu, możesz go lekko podgrzać.  Olejek wlej do

miseczki i ustaw ją w zasięgu ręki dominującej.

Jeśli to możliwe masuj o stałej porze dnia, niech masaż stanie się Waszym rytuałem.

Pamiętaj o włączeniu muzyki.

Zdejmij biżuterię, łącznie z obrączką.

Zadbaj o spokój podczas masażu – wyłącz telefon, odizoluj zwierzęta.

 

JAK MASOWAĆ?

Przez cały czas bądź w kontakcie wzrokowym i dotykowym z dzieckiem, obserwuj co sprawia maluchowi przyjemność.

Wszystkie ruchy wykonuj powoli i dokładnie, nie spiesz się.

Masuj siłą przyłożenia dłoni, jeśli dziecko jest starsze i woli intensywniejszy masaż, możesz nieco zwiększyć siłę nacisku.

Masuj całą dłonią.

Każdą sekwencję ruchów powtórz trzykrotnie.

Jeśli dziecko zaczyna płakać, przerwij masaż. Nie masuj też, jeśli dziecko ma gorączkę (dziecko ma kojarzyć masaż z przyjemnością).

Pamiętaj o natłuszczaniu rąk, żeby poślizg po skórze dziecka był optymalny, jeśli czujesz opór dobierz oliwkę (bądź przez cały czas w kontakcie dotykowym z dzieckiem – nie odrywaj dłoni od ciała malucha.

Oliwkę rozcieraj najpierw w swoich dłoniach, nie wylewaj jej bezpośrednio na skórę dziecka.

Bądź ostrożny podnosząc dziecko. Pamiętaj, że jest śliskie od oliwki.

Zajęcia grupowe odbywają się w Centrum Bliskości Zielona Góra w środy, w małych grupach. Liczba miejsc ograniczona – zapisy pod nr 507-77-19-78.

Miesięczny karnet na zajęcia masażu 100 zł. Indywidualny kurs 300 zł (3 spotkania, w tym skrypt i płyta z muzyką do masażu).