Jak wyglądają konsultacje chustowe on line?

Co jest najważniejsze przed i w trakcie konsultacji?

W przeciwieństwie do tradycyjnych spotkań, kiedy przyjeżdżam do Was z całym zestawem chust i lalkami treningowymi, w przypadku nauki on line, musicie mieć już chustę, a ćwiczenia odbywają się z maluszkiem.

Nie masz chusty?

Nic nie szkodzi. Konsultacja on line obejmuje wcześniejszy dobór chusty. Rozmawiamy o Waszym dziecku, preferencjach, zadam Wam też pytanie o wzrost i rozmiar noszonych ubrań (góra odzieży). Wspólnie wybieramy Waszą pierwszą chustę, którą zamawiacie sami lub kupujecie u mnie (odbiór w Zielonej Górze lub wysyłka).

Jak macie już chustę i zdążycie ją wyprać, ustalamy termin spotkania. Pracujemy na Zoom, Skype lub Messenger. To od Was zależy jakiego programu używamy i czy korzystacie z niego na komputerze czy telefonie. Wybierzcie urządzenie, które ma lepsze parametry kamery.

Przed umówionym terminem dokonujemy próbnego połączenia, sprawdzamy ustawienie urządzeń, obraz, dźwięk i światło.

Na naukę przeznaczamy 1,5 godziny. Dodatkowo mamy półgodzinny zapas, gdyby maluszek wymagał w trakcie spotkania karmienia lub przytulania.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z chustą, pracując on line uczymy się jednego wiązania odpowiedniego na dany etap rozwojowy. Jeśli masz już doświadczenie i potrzebę nauki większej liczby wiązań, daj mi znać, omówimy możliwy przebieg konsultacji.

Po krótkiej wstępnej rozmowie zaczynamy od prezentacji wiązania przeze mnie. Przeprowadzam Cię krok po kroku przez wszystkie etapy wiązania, zwracając szczególną uwagę na miejsca, w których rodzice najczęściej popełniają błędy. Następnie wiążemy wspólnie (dwa lub trzy razy), ostatnią próbą jest samodzielne Twoje wiązanie z instruktażem.

Odpowiadam też na inne Twoje pytania związane z noszeniem.

Spotkanie on line nie kończy naszej współpracy. Jeśli korzystamy z Zooma po spotkaniu otrzymujesz film z Twoim wiązaniem, jeśli nie, dostajesz link do instrukcji w moim wykonaniu, z której możesz korzystać podczas doskonalenia techniki wiązania.

W ciągu tygodnia od konsultacji wysyłasz mi film jak wiążesz, ew. zdjęcia i weryfikujemy ewentualne rzeczy do poprawienia.

A potem cieszysz się noszeniem i bliskością i polecasz mnie innym rodzicom:)

O co warto szczególnie zadbać?

  • dobrą kamerę w telefonie lub komputerze
  • stabilny internet
  • porę konsultacji dostosowaną do rytmu dobowego dziecka, najlepiej rano lub w południe
  • możliwość wsparcia przez drugą osobę (do opieki nad maluchem, ale też do pełnienia roli „operatora”

Podczas konsultacji on line możesz nauczyć się wiązań:

  • kieszonka (od urodzenia)
  • kangur (od urodzenia)
  • 2x (od ok. 5 miesiąca)
  • kangur na biodrze (od etapu kontroli głowy)
  • plecak prosty (dzieci powyżej 4 miesiąca, doświadczenie w noszeniu)

Czas trwania 90-120 minut. Koszt: 150 zł

Po ustaleniu terminu konsultacji otrzymujesz dane do przelewu. Wykonanie usługi jest potwierdzone wystawieniem paragonu. Na życzenie możesz też otrzymać fakturę imienną przesłaną mailem.

Oferuję też naukę noszenia w chuście kółkowej, pomoc w korekcie wiązań oraz wsparcie związane z doborem i regulacją nosideł ergonomicznych. Czas trwania konsultacji to 60 min. Koszt 80 zł

Cały czas działa wypożyczalnia. Aktualnie w ofercie są wyłącznie nosidła, które można prać mechanicznie w temp. 60 st. Dodatkowo po zwrocie i wypraniu nosidło ponownie trafia do wypożyczalni z zachowaniem trzydniowego odstępu.

Możesz też u mnie kupić chustę lub/i nosidło.

Chcesz wiedzieć więcej? Lub ustalić termin konsultacji?

Zadzwoń: 507-77-19-78 lub napisz przez Nowoczesne Rodzicielstwo Sylwia Misiak na Facebooku.