Warsztaty chustonoszenia dla początkujących to zajęcia, które pozwolą nie tylko opanować podstawowe wiązania dla rodziców rozpoczynających przygodę z noszeniem noworodków i małych niemowląt. To też sporo informacji o rozwoju dziecka, prawidłowej pielęgnacji. Samodzielna nauka z instrukcją lub filmem nie daje Wam informacji zwrotnej, o tym czy wszystko wykonaliście poprawnie, a przede wszystkim czy pozycja dziecka w chuście pozwala na odciążenie kręgosłupa i dobre zabezpieczenie stawów biodrowych maluszka. Zajęcia z doradcą noszenia pozwalają też w trakcie warsztatu skorzystanie z różnych chust do noszenia, różnych producentów, splotów, długości, domieszek, tak, by łatwiej było Wam dokonać wyboru chust, która spełni Wasze oczekiwania i jej wiązanie będzie niosło za sobą radość. Niestety nie wszystkie chusty dostępne na rynku są przyjazne – nikt przecież nie chciałby przesuwać szorstkiej i sztywnej tkaniny po delikatnym ciałku malucha, czy męczyć się z materiałem, którzy trudno poddaje się dociąganiu. Na zajęciach dowiesz się na co zwrócić uwagę wybierając chustę do noszenia.

Zajęcia warsztatowe odbywają się w małych grupach i pozwalają na dobre opanowanie wiązań. Na warsztacie dla początkujących uczymy się wiązania „kieszonka”, w którym można nosić już noworodki.

nati ocean  Tak podsypiała w „kieszonce” moja młodsza córeczka

W zależności od potrzeb i oczekiwań grupy drugim wiązaniem, którego się uczymy jest „kangurek” lub „kołyska”. Także te wiązania pozwalają nosić dziecko od urodzenia. „Kangurek” jest polecany szczególnie wcześniakom i drobnym dzieciom z niską masą urodzeniową, pozwala bowiem osiągnąć fizjologiczną pozycję tzw. żabki:

warsztaty_wrzesien7   Takiego „kangurka” na jednym z warsztatów nauczyła się wiązać Ania

„Kołyska” to wiązanie, w którym również możemy nosić malucha w pierwszych tygodniach życia:

Ula i Lilka18dni Na zdjęciu Ula i 18-dniowa Lilka

Na warsztatach obalamy mity dotyczące noszenia w chustach! A poza chustą długą tkaną, pokazujemy też chustę kółkową. Rodzice wychodzą z zajęć z wiedzą na temat dobrego noszenia (i dla dziecka i dla nich!) i umiejętnością poprawnego wykonania przynajmniej jednego wiązania.

 

Najbliższe zajęcia odbędą się 29.04 o godzinie 12:30 w Jogomanii przy ul. Lwowskiej 25.

Wartość warsztatu: dla rodzica z dzieckiem 50 pln, dla dwójki rodziców z dzieckiem 60 pln.

Zapisy telefoniczne 507-77-19-78.

Bardzo zapraszam:)