Zapraszam do udziału w III edycji targów dziecięcych w sklepie Tobi 9 i 10 kwietnia.

W sobotę poprowadzę w ramach imprezy kila wydarzeń. Szczegóły poniżej.

Tobi plakat

 

Sobota  9.04

 

10:30-11:20 Czym jest doulowanie? O towarzyszeniu w porodzie opowie doula Małgorzata Stysińska

Spotkanie odpowie na pytania: Kim jest doula? Jakie wsparcie może dać podczas przygotowań do porodu, w jego trakcie oraz w pierwszych zmaganiach z macierzyństwem?

Od niepamiętnych czasów rodzącym towarzyszyły inne kobiety. Było to zarówno doświadczone w przyjmowaniu porodów kobiety (mundre, akuszerki, położne), jak i te, które wspierały, matkowały i były przewodniczkami na początku rodzicielskiej drogi. Dziś role takich towarzyszek pełnią doule. Jeśli Twoja rodzina jest daleko, partner nie chce lub nie może być z Tobą podczas porodu, albo po prostu potrzebujesz osoby, która dodatkowo zatroszczy się o Was w tym wyjątkowym i niepowtarzalnym czasie,  nie musisz być sama. Dowiedz się co może dać Ci w tym okresie doula.

 

 

11:30 – 12:00 – Pokaz chustonoszenia – jak nosić zdrowo i bezpiecznie – Sylwia Misiak, doradca Akademii Noszenia Dzieci

Podczas spotkania dowiecie się dlaczego warto nosić maluszki w chustach i jak to robić, żeby noszenie było bezpieczne dla niemowlęcia i wygodne dla rodzica. Porozmawiamy o zaletach płynących z noszenia, wzmacnianiu więzi z dzieckiem, ale też o aspektach typowo użytecznych – wolnych rękach rodzica i możliwościach, jakie młoda mama zyskuje dzięki noszeniu w chuście.

Pokażemy jak korzystać z długiej chusty tkanej, chusty kółkowej i co jest ważne przy wyborze nosidła.

 

12:10-12:40 Badania przysługujące noworodkom i niemowlętom – doula Małgorzata Stysińska, promotor karmienia piersią Sylwia Misiak

 

Podczas spotkania porozmawiamy o tym, co czeka Was w pierwszym roku jeśli chodzi o profilaktykę zdrowia niemowląt – przysługujących maluchom badaniach, opiece położnej, lekarza, badaniach stawów biodrowych i wielu innych. Powiemy też o lokalnych programach samorządowych i innych projektach, w ramach których bezpłatnie można skorzystać z dodatkowych badań i konsultacji.

 

12:50 – 13:30 Prawa kobiet według polskiego prawa, czyli o zapisach Standardów Opieki Okołoporodowej  – Sylwia Misiak, promotor karmienia piersią

To spotkanie dedykujemy wszystkim rodzicom spodziewającym się dziecka. W przystępny sposób przedstawimy najważniejsze zapisy standardów, dotyczących okresu ciąży, porodu i połogu. Powiemy o badaniach przysługujących kobiecie w ciąży, opiece położnej, tworzeniu planów porodu, prawie do informacji, strategiach uśmierzania bólu, ocenie noworodka i roli kontaktu „skóra do skóry”.

 

 

13:40 – 14:30 Wprowadzenie do  masażu Shantala – warsztat – Sylwia Misiak, instruktor masażu Shantala (liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy)

 

Zajęcia przeznaczone dla rodziców oczekujących dziecka. Powiemy dlaczego warto masować maluszki już od pierwszych dni życia, przekażemy najważniejsze zasady dotyczące masażu, podpowiemy jak przygotować miejsce, pokażemy podstawowe techniki, które będzie można przećwiczyć na lalkach wielkości noworodków.

 

Więcej na TOBISKLEP