Zapraszam na warsztat, podczas którego będziemy wspólnie odkrywać zalety chusty kółkowej. To pas tkaniny o długości około 2 metrów, zakończony dwoma kółkami, przez które przekładamy materiał. „Kółka” stanowią alternatywę dla chusty długiej wiązanej, mają szansę sprawdzić się na szybkie wypady, przy noszeniu małego wiercipięty ciekawego świata a także w sytuacjach i miejscach, gdzie trudno jest zawiązać tradycyjną długą chustę. To praktyczne rozwiązanie także dla dzieci, które już potrafią się samodzielnie przemieszczać, ale domagają się co jakiś czas wzięcia na ręce.

W chuście kółkowej można nosić noworodki, niemowlęta i większe dzieci – w pozycji brzuchem do brzucha do rodzica, z boku/na biodrze, a w długiej chuście z kółkami także na plecach.

Chusta kółkowa to także kompaktowe rozwiązanie, zajmujące o wiele mniej miejsca w torebce mamy niż chusta długa lub nosidło. Ten rodzaj chusty doceniają mamy dzieci z małą różnica wieku.

Na warsztatach przede wszystkim skupimy się na układaniu dziecka na biodrze, a właściwie biodrach, bo decydując się na regularne noszenie w „kółkach” trzeba pamiętać o zmianie stron,. Pozwoli to dobrze zadbać o harmonijny rozwój dziecka, ale też o siebie, jako noszącego rodzica.

Podczas warsztatu:
– nauczymy się prawidłowo układać dziecko w chuście kółkowej oraz dociągać materiał
– dowiecie się jak docieśniać chustę, żeby kółka nie zjeżdżały za nisko z Waszych ramion
– skontrolujemy podparcie miednicy i symetrię
– będzie okazja do przetestowania chust z różnymi rodzajami ramion
– dowiecie się o co chodzi z wielkością kółek i na co zwracać uwagę
– sprawdzicie jak pracują materiały o różnych splotach i z domieszkami innych włókien niż bawełna
– dobierzemy odpowiedni dla Was rozmiar chusty

Zajęcia w sobotę o 13:00 w Centrum Bliskości Zielona Góra w Przestrzeń 4a.

Zapisy i informacje: 507-77-19-78.